Microsoft створила власний ШІ-чіп, який можна використовувати для навчання великих мовних моделей і потенційно уникнути залежності від недешевого виробника Nvidia.

Azure Maia 100 і Cobalt 100 — це перші дві спеціальні кремнієві мікросхеми, розроблені Microsoft для своїх хмарних завантажень, пише The Verge.

Обидва спеціальні кремнієві чіпи розроблені для живлення центрів обробки даних Azure.

«Насправді Microsoft має довгу історію розробки кремнію», — пояснює керівник апаратних систем та інфраструктури Azure у Microsoft Рані Боркар в інтерв’ю The Verge. Більше 20 років тому Microsoft співпрацювала над кремнієм для Xbox і навіть спільно розробляла чіпи для своїх пристроїв Surface. «Теперішні зусилля базуються на цьому досвіді», — каже Боркар.

Новий чіп Azure Maia AI та Azure Cobalt CPU створені власними силами корпорації Майкрософт у поєднанні з глибокою переробкою хмарних серверів для оптимізації продуктивності, потужності та вартості.

«Ми переосмислюємо хмарні сховища для епохи штучного інтелекту та буквально оптимізуємо кожен рівень цієї інфраструктури», — говорить Боркар.

Azure Cobalt, названий на честь блакитного пігменту, — це 128-ядерний чіп, створений на основі дизайну Arm Neoverse CSS і налаштований для Microsoft. Його розроблено для забезпечення загальних хмарних служб на Azure.

Прискорювач штучного інтелекту Maia 100 від Microsoft, названий на честь яскраво-блакитної зірки, призначений для роботи з хмарними робочими навантаженнями штучного інтелекту, як-от навчання великої мовної моделі.

Commentary