Прокуратура Південної Кореї вимагає увʼязнити на пʼять років керівника Samsung Джея Й. Лі за звинуваченнями в бухгалтерському шахрайстві та маніпулюванні цінами на акції – повідомляє Reuters.

За словами прокурорів, керівники у 2015 році злили компанії Samsung C&T і Cheil Industries вартістю $8 млрд, маніпулюючи при цьому цінами на акції, і отримали вигоду коштом інвесторів.

Лі та керівники компанії заперечують наявність правопорушень, стверджуючи, що процеси злиття та бухгалтерського обліку, до яких виникли претензії у прокурорів, були частиною нормальної управлінської діяльності.

Лі сказав, що злиття було частиною безперервних зусиль із запобігання зростанню невизначеності, прикладом якої є геополітичні ризики, глобальна реорганізація ланцюга поставок і швидший, ніж очікувалося, вплив генеративного штучного інтелекту на чіпи та інші види бізнесу.

“В залежності від вироку, Лі буде легше або важче формувати майбутнє Samsung Electronics та її дочірніх компаній. Виправдувальний вирок дав би йому більше простору для прийняття важливих стратегічних рішень, особливо у сфері злиття і поглинання”, – йдеться в повідомленні. 

Commentary