На OpenAI подали ще один позов, звинувативши компанію у використанні інтелектуальної власності інших людей для навчання своєї генеративної технології ШІ. Цього разу відповідачем у позові також названа Microsoft. Скаргу подав Джуліан Санктон від імені групи авторів наукової літератури, які заявили, що не отримали компенсації за використання їхніх книг і наукових журналів у навчанні великої мовної моделі.

У позові автори зазначають, що витрачають роки на дослідження і написання своїх книг. Вони звинувачують OpenAI і Microsoft у відмові платити авторам. При тому, що будують бізнес, який «оцінюється в десятки мільярдів доларів» на основі творів інших людей.

У скарзі йдеться, що компанії вдають, наче законів про авторське право не існує, і «отримали величезну фінансову вигоду від використання матеріалів, захищених авторським правом».

Санктон є автором книги «Божевільня на краю землі: подорож Бельгіки в темну Антарктику», яка розповідає справжню історію виживання полярної експедиції 1897 року, яка застрягла в океані посеред безсонячної антарктичної зими. Він витратив п’ять років і десятки тисяч доларів на дослідження та написання книги. Зараз Санктон вимагає відшкодування збитків.

OpenAI раніше заявляла, що контент, створений ChatGPT, не є «похідною роботою» і, отже, не порушує жодних авторських прав. Позов авторів далеко не перший проти компанії за порушення авторських прав.

Commentary