Швидше за все, ви бачили зображення Землі з космосу завдяки астронавтам на борту Міжнародної космічної станції. Завдяки орбітальному апарату NASA Mars Odyssey, який перебував на орбіті понад 22 роки, тепер ми маємо не менш захоплюючий вигляд на Марс, який показує, як виглядають його кривизна та атмосфера з космосу.

Зображення були зроблені ще в травні, коли орбітальний апарат перебував на висоті 400 км над поверхнею, на тій самій висоті, на якій МКС обертається навколо Землі. Космічний корабель зробив загалом 10 знімків, які з’єднали разом, щоб створити панорамне зображення. На ньому показано вигнутий марсіанський ландшафт під туманним шаром пилу та хмар, а також менший супутник Марса Фобос.

атмосфера Марсу
Атмосфера Марсу. Фото NASA

Камера THEMIS ідеально підходить для зйомки того, що відбувається в атмосфері Марса, оскільки її чутливість до інфрачервоного випромінювання дозволяє відображати лід, камінь, пісок, пил і зміни температури на поверхні планети.

Отримана панорама не тільки вражає, але й дасть науковцям нові знання про склад і динаміку марсіанської атмосфери. Вигляд на шари водяно-льодових хмар і пилу стане важливим для вдосконалення моделей атмосфери Марса. Команда місії сподівається в майбутньому зробити подібні зображення, які відображатимуть сезонні зміни в атмосфері Марса.

Commentary