Керівні принципи для британських шкіл, оприлюднені тамтешнім Міністерством освіти, дозволяють освітнім закладам самостійно встановлювати політику використання учнями смартфонів, і визначати покарання за її порушення. Слідом за Францією, Португалією та Іспанією Британія, дослухавшись до думки експертів та вчителів, обмежує доступ дітей до гаджетів під час навчання. Обмеження, до речі, стосується і педагогів – вони можуть використовувати смартфони лише для роботи, особисті дзвінки чи листування заборонені.

97 % британських школярів мають мобільні телефони – і чи не 100 % вчителів цьому не раді. Не тому, що вони ретрогради або виступають проти прогресу; просто їм відомо не з чуток про наслідки повсюдного захоплення дітей смартфонами. У школярів знижується увага, падає здатність до концентрації, страждає й дисципліна, та й сам навчальний процес – бо діти, замість того, щоб думати і виконувати завдання самотужки, ледь що кидаються по допомогу до дядька Гугла, чи вже й до ChatGPT. Запобігти цьому можна, лишень забравши у них смартфони.

На розсуд шкіл пропонується декілька варіантів дій. Найрадикальніші – це коли школярі не можуть навіть проносити смартфони на територію школи, або перед початком уроків здають їх вчителям. Інші не такі суворі: школярі можуть самі лишати свої гаджети у шафках для одягу чи й носити їх у сумці, але не користуватися упродовж навчального дня. За порушення телефон можуть конфіскувати, порушника лишити після уроків. За певних умов учителі мають право обшукувати рюкзаки учнів. За потреби зв’язок з батьками здійснюється через шкільний офіс.  

Літературний редактор.

Commentary