Гуманоїд H1 від китайської компанії Unitree Robotics (раніше відомої своїми собакоподібними чотириногими роботами) став найшвидшим у світі – новий рекорд для повнорозмірного людиноподібного робота становить 11,9 км/год, тобто 3,3 м/с на рівній поверхні.

Остання версія H1 під назвою Evolution V3.0 має висоту 1,8 м, є на такий зріст досить «худенькою» – 47 кг і може переносити корисне навантаження до 30 кг. Кожна нога робота має п’ять ступенів свободи завдяки суглобам стегна, коліна та щиколотки; суглоби в плечі й лікті надають кожній його руці чотири ступені свободи. Робот знімає оточення на 360 градусів за допомогою встановленої на голові камери з датчиком глибини від Intel та модуля Livox MID360 LiDAR. Вихідні дані цих пристроїв аналізуються в режимі реального часу.

H1 Evolution V3.0 може не лише швидко рухатися, але й танцювати, підійматися і спускатися сходами (обертаючись під час спуску), і підстрибувати майже на висоту власного зросту, а також – зберігати рівновагу і йти, навіть якщо його штовхають. H1 позиціюється як робот-асистент загального призначення, тож якщо вам такий потрібен, можете почекати від 3 до 10 років, і тим часом зібрати $90 тис.

Літературний редактор.

Commentary