Суд штату Каліфорнія дозволив працівникам Tesla подати колективний позов проти компанії, яку вони звинувачують у расизмі. Першу скаргу такого роду подав Маркус Вон ще 2017 року – у ній йшлося, що цех заводу Tesla у Фремонті був «розсадником расистської поведінки», а компанія нібито «створила ворожу та образливу робочу атмосферу для темношкірих та/або афроамериканців, яка включає регулярне використання слів «n****r» та інших расистських принизливих термінів». Відділ кадрів Tesla, стверджує пан Вон, скарги працівників ігнорував.

На це звинувачення Tesla відповіла у блозі, назвавши їх «розплідником дезінформації»; правопорушення, звісно ж, заперечила, і навіть заявила, що після розслідування ймовірних расистських інцидентів звільнила аж трьох винуватців. Утім, в Маркуса Вона з’явилася доволі потужна група підтримки – до позову готові долучитися 5977 чорношкірих робітників Tesla.

У разі, якщо справа дійде до суду (бо Tesla ще може подати заперечення), процес розділять на два етапи: спершу суд присяжних має вирішити, чи компанія зробила достатньо для запобігання дискримінації та переслідуванням; а якщо ні — то на другому етапі позивачі подадуть свої вимоги про відшкодування збитків.

Окрім постійних локальних і масштабних зіткнень Tesla з обуреними співробітниками та Комісією з рівних можливостей працевлаштування США і Каліфорнійським агентством із прав громадян, завод компанії у Фремонті сумно відомий аномальним травматизмом працівників, набагато вищим, аніж в середньому у США. А особисто Ілона Маска звинувачують у протидіях спробам працівників об’єднатися в профспілки.

Засідання у справі про расизм на заводі Tesla призначене на жовтень 2024 року.

Літературний редактор.

Commentary