Двох учнів середньої школи у Флориді, 13 і 14 років, заарештували у грудні 2023-го за звинуваченням у створенні порнографічних діпфейків своїх однокласників. Поліція Маямі заявила, що хлопці використовували «неназваний ШІ-застосунок» для генерування відвертих зображень інших учнів цієї школи, віком від 12 до 13 років.

Звинувачення підлітками висунули згідно із законом штату Флорида, ухваленим 2022 року, що встановлює кримінальну відповідальність за поширення діпфейкових зображень відверто сексуального характеру без згоди жертви. Фактично це – перший випадок кримінального розслідування у США, пов’язаний із діпфейками-нюдсами, створеними ШІ.

Проблема поширення порнографічних діпфейків, створених неповнолітніми з використанням ШІ-інструментів, постає у США дедалі сильніше. Федерального закону, який регулював би це питання, наразі немає, тож кожен штат самостійно вирішує, яка картинка є злочином, а яка – ні. І лише кілька штатів ухвалили закони, де в такому контексті згадується ШІ. Це призводить до правових колізій, як-от у Беверлі-Гіллз, де поліційне управління ніяк не може вирішити, чи студенти, які «поділилися зображеннями з використанням справжніх облич інших студентів на створених ШІ оголених тілах» є зловмисниками – бо у законі штату про «володіння непристойними речами із зображенням особи, молодшої за 18 років, яка бере участь у сексуальній поведінці або імітує її» прямо не згадуються картинки, згенеровані ШІ, тож не зрозуміло, чи є вони «імітацією сексуальної поведінки».

Тим часом місцевий шкільний округ проголосував за виключення зі школи двох заарештованих учнів, і ще трьох, яких підозрюють у співучасті.

Літературний редактор.

Commentary