32 європейські медіаорганізації подали до голландського суду позов проти Google, який стосується цифрової реклами. Компанії-позивачі заявляють, що рекламна практика Google завдала їм збитків «через менш конкурентний ринок», і вимагають відшкодування збитків у розмірі €2,1 мільярда.

Якби Google не зловживала своїм домінантним становищем, медіакомпанії отримували б значно вищі доходи від реклами та платили б нижчі комісії за рекламні технічні послуги.

Серед медіапозивачів – німецьке видавництво Axel Springer (володіє Bild, Politico, Business Insider, Die Welt, Welt, Fakt), міжнародна медіагрупа Schibsted, бельгійська медіакомпанія DPG Media, європейська багатонаціональна медіакомпанія Mediahuis (володіє Euractiv, Independent News & Media, Sunday Independent тощо) та інші, з локаціями у 17 країнах Європи. Директор з правових питань корпорації Google Олівер Бетелл заявив, що його компанія «конструктивно працює з видавцями по всій Європі», а позов назвав «спекулятивним і кон’юнктурним», пообіцявши протистояти йому рішуче і на основі фактів.

Літературний редактор.

Commentary