Естонія з нуля створить національний мобільний додаток mRiik, розроблений Net Group. Спершу планувалося, що це буде цифровий аналог української «Дії»; про це у вересні 2022 року оголосили очільник Мінцифри України Михайло Федоров та міністр з питань підприємництва й інформаційних технологій Естонії Крістіан Ярван. Команда «Дії» обіцяла поділитися з колегами кодом застосунку та підходами до UX/UI дизайну.

Повноцінний запуск естонського додатка mRiik планувався на середину 2023 року, однак він так і не відбувся. А у лютому 2024-го Департамент державної інфосистеми Естонії повідомив, що українців не залучатимуть до розроблення mRiik, і технічні компоненти та дизайн «Дії» в естонському застосунку також не використовуватимуться.

Тендер на розроблення естонського додатка виграла міжнародна ІТ-компанія Net Group, яка створює програмне забезпечення для бізнесу, і вже працювала над mRiik перед підписанням контакту. Вартість угоди – майже 800 тис. євро, фінансується вона зі структурних фондів Європейського Союзу. На виконання Net Group має 129 днів, після чого плануватимуть дату запуску застосунку.

Офіційна причина відмови від наслідування «Дії» – потреба в тому, щоб національний мобільний застосунок спирався переважно на вже активні рішення електронної держави, доповнював їх функціями, властивими мобільним платформам: прискоренням отримання послуг на основі місцеперебування, довшим сеансом з’єднання, більшою зручністю для користувача, доступністю камери та мікрофона. Крім того, зазначається, що в Естонії не легалізовані електронні документи, що також впливає на структуру mRiik.

Літературний редактор.

Commentary